• Autopožičovňa Liptov

5 tipov na zaujímavý roadtrip po Slovensku

Túžite po netradičnom výlete? Slováci mnohokrát cestujú do zahraničia a míňajú veľa peňazí, hoci sa aj na Slovensku dá nájsť veľké množstvo krásnych oblastí. A pritom nemusíte cestovať príliš ďaleko, aby ste zažili zaujímavé dobrodružstvo.

auto požičoňa ružomberok

Vôbec nemusíte míňať množstvo peňazí na drahé letenky či ubytovanie. Nechajte sa zlákať krásami Slovenska a urobte si pravý road trip. Navyše, nie je ani potrebné, aby ste mali vlastné auto. V našej krajine dnes pôsobí množstvo spoločností na prenájom vozidiel, kde si môžete prenajať auto za skvelých podmienok. Samozrejme, môžete si prenajať väčšie či menšie auto, a to presne podľa vašich predstáv.


Vopred si naplánujte cestu


Aj keď je skvelé byť spontánny, naplánujte si aspoň základné mestá alebo kľúčové body, ktoré chcete navštíviť. Vyhnete sa tak tomu, že budete zbytočne cestovať z jedného konca krajiny na druhý, s čím sa spájajú vyššie náklady na pohonné hmoty aj únava. Koná sa v niektorom meste zaujímavé podujatie? Skvelé! Naplánujte si to tak, aby ste ho určite nezmeškali. Alebo si svoj výlet naplánujte tematicky – chcete vidieť hlavne naše hrady a zámky alebo radšej prírodu? Majte v hlave základný plán, ktorý zdieľajte aj so svojimi spolucestujúcimi. Je dôležité, aby ste s plánom cesty súhlasili všetci.


Nájdite si ubytovanie vopred


Hlavne počas sezóny môže byť problém s ubytovaním. Preto keď budete mať pripravenú aspoň približnú trasu vašich stanovíšť, použite niektorý z ubytovacích portálov a nájdete si vhodné ubytovanie.


Prenajmite si auto


Prenájom auta má na takýto druh výletu niekoľko výhod. Jednou z nich je, že si môžete požičať auto so spotrebou, výkonom a veľkosťou, aká vám vyhovuje. Prenájom vozidla cez spoľahlivú spoločnosť je rýchly, bezpečný a vďaka spotrebe mnohokrát lacnejší ako keby ste sa mali vybrať na road trip vlastným vozidlom. Taktiež si môžete byť istý, že prenajaté auto bude v perfektnej kondícii a nestane sa, že vás niekde nechá.


Pripravte sa vopred


Myslite na čo najviac vecí a určite si do auta pred výletom vložte čo najviac vecí, ktoré by ste mohli potrebovať. Nezabudnite na cestovnú lekárničku so základnou výbavou liekov, oblečenie podľa sezóny, navigáciu, mapu či gps. Majte v zásobe aj rýchle jedlo, niekoľko polotovarov či kvalitnú tyčinku.


Dodržiavate predpisy


Na roadtripe sa naozaj neoplatí ponáhľať. Dodržiavate predpisy, choďte predpísanou rýchlosťou a hlavne sa zabávajte. Road trip predsa nie je o tom, aby ste sa niekam dostali čo najrýchlejšie, ale aby ste si svoj výlet užili. A nič nezamrzí viac ako pokuta. Buďte teda obozretný, ale hlavne opatrný.


Road trip je najmä o zábave. Ak ste ešte nenavštívili mnoho miest na Slovensku, teraz je ten správny čas. Naša krajina má množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť.


Využite služby našej autopožičovne, ktorá ponúka vozidlá za najnižšie ceny v kraji. Prezrite si naše vozidlá a jednoducho rezervujte ešte dnes.